20% na zakupy min. 100zł  KOD: BF20

Jod w 180 tabletkach powlekanych

29,99 zł
180 porcji / 180tabl.
1 porcja / 0,17 zł

Jod to niezbędny do życia i prawidłowego funkcjonowania mikroelement. Jego najważniejszą rolą jaką odgrywa organizmie człowieka jest wsparcie pracy tarczycy, poprzez udział w produkcji hormonów tarczycowych.(2) Dzięki nieorganicznej formie (jodek potasu) suplement diety ESSENCE Jod jest znacznie lepiej przyswajalny, przez co mamy większą pewność, że będzie działał w prawidłowy, oczekiwany sposób.(1)

ESS/151
Ilość

Jod w 180 tabletkach powlekanych

za 29,99 zł

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zamów za min. 199 zł - wysyłka gratis

 

Wysyłka w ciągu 24h

 

Zasady zwrotu

Opis

  • SUPLEMENT WPIERAJĄCY PRAWIDŁOWE FUNKCJONOWANIE TARCZYCY (3)
  • WYSOKA PORCJA W JEDNEJ TABLETCE ZAWIERAJĄCA 200 µg JODU
  • LEPSZA PRZYSWAJALNOŚĆ DZIĘKI NIOGRANICZONEJ FORMIE JODU- JODEK POTASU (1)
  • NIEWIELKA, POWLEKANA TABLETKA UŁATWIAJĄCA SPOŻYCIE
  • SKŁADNIK HORMONÓW TARCZYCY - TYROKSYNY (T4) I TRÓJJODOTYRONINY (T3) (4)

Jod to niezbędny do życia i prawidłowego funkcjonowania mikroelement. Jego najważniejszą rolą jaką odgrywa organizmie człowieka jest wsparcie pracy tarczycy, poprzez udział w produkcji hormonów tarczycowych.2 Dzięki nieorganicznej formie (jodek potasu) suplement diety ESSENCE Jod jest znacznie lepiej przyswajalny, przez co mamy większą pewność, że będzie działał w prawidłowy, oczekiwany sposób.(1)

Wsparcie tarczycy

Jod jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Rolą jodu jest udział w produkcji hormonów tarczycowych, do których dochodzi w tarczycy, gdzie zgromadzone jest 70–80% zasobów tego pierwiastka.(2)

Dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu człowieka niezbędna jest odpowiednia ilość wytworzonych hormonów tarczycowych - tyroksyny (T4) i trójjodotyroniny (T3) - co z kolei jest zależne od odpowiedniej podaży jodu (niezbędnego mikroelementu).(2)

Znacznie lepsza przyswajalność

Suplement diety ESSENCE Jod zawiera jod w postaci jodku potasu, czyli nieorganicznej formie tego pierwiastka. Dzięki temu jod wchłonięty w przewodzie pokarmowym jest znacznie lepiej przyswajany, dając pewność swojej skuteczności działania.(1)

Działanie Jodu:

  • pomaga w prawidłowej produkcji hormonów tarczycy i w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy(3)
  • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego(3)
  • przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego(3)
  • pomaga zachować zdrową skórę(3)
  • przyczynia się do prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych(3)

Niedobór jodu

Zapotrzebowanie na jod w organizmie człowieka różni się w zależności od wieku, stanu zdrowia oraz stanu fizjologicznego w jakim znajduje się w danym momencie. Jod jest wchłaniany w układzie pokarmowym (w jelitach), 70-80% wykorzystywane jest na syntezę hormonów tarczycy. Jego niedobór może powodować np. zmiany strukturalne w obrębie tarczycy.(5)Jako podstawowy objaw niedoboru jodu uznaje się: spowolnioną przemianę materii, zmęczenie, zimne stopy i dłonie, brak koncentracji, anemię.(6)

Tabletka łatwa do spożycia

ESSENCE Jod to suplement diety w postaci niewielkiej, powlekanej tabletki. Taka forma podania jest wyjątkowo łatwa do spożycia. 

Bezpieczeństwo i jakość

Dzięki najwyższej jakości produkcji substancja czynna znajdująca się w tabletce ESSENCE Jod produkowana jest z należytą starannością i precyzyjnością.

Zakład produkcyjny posiada certyfikację dla normy ISO 22 000 co daje gwarancję jakości i bezpieczeństwa.

Uwagi: Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu. Produkt dedykowany dla osób dorosłych, kobiet w ciąży i w okresie laktacji. Nie przekraczać zalecanej do spożycia dziennej porcji produktu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Źródło:

1. Kurosad, A. Nicpoń, J. Kubiak, K., Jankowski, M., & Kungl, K. (2005). Występowanie, obieg i obszary niedoboru jodu oraz główne jego źródła w żywieniu człowieka i zwierząt. Adv. Clin. Exp. Med, 14(5), 1019-1025.

2. Gołkowski, F. (2010). Jod–pierwiastek istotny w profilaktyce, diagnostyce i leczeniu. Interdyscyplinarne aspekty nauk o zdrowiu, 81.

3. Rozporządzenie Komisji (UE) Nr 432/2012 z dnia 16 maja 2012 r. ustanawiające wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci.

4. Szymańska, J. A., & Bruchajzer, E. (2010). Jod. Podstawy i Metody Oceny Środowiska Pracy, (3 (65)), 61-83.

5. Szybiński, Z. (2005). Niedobór jodu w ciąży: nadal aktualny problem zdrowia publicznego. Endokrynologia Polska, 56(1).

6. Gołkowski, F. (2010). Jod–pierwiastek istotny w profilaktyce, diagnostyce i leczeniu. Interdyscyplinarne aspekty nauk o zdrowiu, 81.

Skład

Jod w 180 tabletkach powlekanych

Porcja: 1 tabl.
Ilość porcji w opakowaniu: 180
Opakowanie: 180 tabl.
Masa netto: 16.20 g
Wartość odżywcza / Informacja żywieniowa
  na 1 tabl. % RWS*
Jod 200 µg 133%
<p>Składniki: substancje wypełniające (celuloza, sorbitole), substancja glazurująca (hydroksypropylometyloceluloza), substancja przeciwzbrylająca (dwutlenek krzemu), substancja glazurująca (sole magnezowe kwasów tłuszczowych), barwnik (węglan wapnia), substancja glazurująca (hydroksypropyloceluloza), jodek potasu (0,42%), substancje glazurujące (wosk pszczeli, wosk carnauba).

Opinie

Zaopiniuj jako pierwsza osoba!

Polecane produkty

Wszystkie produkty
shopping_cart 0