10% zniżki  KOD: KOD10

Sodium Butyrate 90 tabletek Maślanu sodu

29,99 zł

Essence Sodium butyrate to suplement diety w postaci tabletek zawierający maślan sodu. Związek ten zaliczany jest do krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych, czyli SCFA (short-chain fatty acids).

ESS/104
Ilość

Sodium Butyrate 90 tabletek Maślanu sodu

za 29,99 zł

Dodatkowe -10% z kodem KOD10

Nie łączy się z innymi promocjami

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zamów za min. 199 zł - wysyłka gratis

 

Wysyłka w 24 godziny

 

Zasady zwrotu

Opis

  • SODIUM BUTYRATE TO MAŚLAN SODU
  • MAŚLAN SODU ZALICZANY JEST DO KRÓTKOŁAŃCUCHOWYCH KWASÓW TŁUSZCZOWYCH
  • MAŚLAN POWSTAJE W WYNIKU MIKROBIOLOGICZNEJ FERMENTACJI BŁONNIKA POKARMOWEGO W DOLNYM ODCINKU PRZEWODU POKARMOWEGO
  • MAŚLAN WPŁYWA ZARÓWNO NA METABOLIZM ENERGII KOMÓRKOWEJ, JAK I HOMEOSTAZĘ JELITOWĄ
  • MAŚLAN JEST GŁÓWNYM ŹRÓDŁEM ENERGII DLA KOMÓREK NABŁONKA JELITOWEGO
  • KAŻDA PORCJA TO 500 MG MAŚLANU SODU, A W TYM 150 MG KWASU MASŁOWEGO

Essence Sodium butyrate to suplement diety w postaci tabletek zawierający maślan sodu. Związek ten zaliczany jest do krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych, czyli SCFA (short-chain fatty acids).

Maślan sodu to kolejna znakomita propozycja z linii Essence. Czy wiesz jakie znaczenie ma ten związek dla naszego organizmu?

Maślan, a w tym kwas masłowy powstaje w wyniku fermentacji mikrobiologicznej w jelicie grubym. Służy nie tylko jako podstawowy składnik odżywczy, który dostarcza energię do kolonocytów, czyli komórek nabłonka jelitowego, ale także jako mediator komórkowy regulujący wiele funkcji komórek jelitowych, w tym m. in. ekspresję genów, różnicowanie komórek, rozwój tkanki jelitowej.

Chcąc wyjaśnić znaczenie maślanu sodu, trzeba sięgnąć do terminu ,,krótkołańcuchowe kwasy tłuszczowe (SCFA)”. Są to organiczne kwasy tłuszczowe zawierające od 1 do 6 atomów węgla, wytwarzane w świetle jelita w wyniku fermentacji bakteryjnej niestrawionych węglowodanów w diecie oraz (w mniejszym stopniu) białek dietetycznych i endogennych.

Nienasyconymi kwasami tłuszczowymi występującymi najobficiej w przewodzie pokarmowym są octan, propionian i maślan. Produkcja tych SCFA pozwala na ratowanie energii głównie ze źródeł węgla, które nie są trawione w jelicie cienkim. Oszacowano, że SCFA mogą stanowić od 5% do 15% całkowitego zapotrzebowania kalorycznego człowieka. Pomimo tego, że maślan jest najmniej obfity z trzech wymienionych podstawowych krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych, jest bardzo ważny, ponieważ to główny metabolit komórek nabłonka okrężnicy: aż 90% maślanu jest metabolizowane przez kolonocyty (komórki nabłonka jelitowego). Kolonocyty odgrywają zasadniczą rolę we wchłanianiu wody, sodu i chlorków ze światła jelita. Wykazano, że maślan wykazuje wpływ na przewód pokarmowy, a także na tkanki obwodowe – działa poprzez wiele mechanizmów.

Maślan sodu, czyli główne źródło energii dla komórek nabłonka jelitowego.

Skład

Sodium Butyrate 90 tabletek Maślanu sodu

Porcja: 1 tabl.
Ilość porcji w opakowaniu: 90
Opakowanie: 90 tabl.
Masa netto: 108.00 g
Wartość odżywcza / Informacja żywieniowa
  na 1 tabl. % RWS*
Maślan sodu 500 mg -
- w tym kwas masłowy - -
w tym kwas masłowy 150 mg -
Składniki: maślan sodu, substancje wypełniające (celuloza mikrokrystaliczna, skrobia), substancje przeciwzbrylające (dwutlenek krzemu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych). Produkt może zawierać niezamierzoną obecność pochodnych mleka, soi, zbóż zawierających gluten (pszenicy), jaj selera i gorczycy.

Polecane produkty

Wszystkie produkty
NAC 90 tabl. z poręcznym...
  • Pakiet

NAC 90 tabl. z poręcznym pillboxem

starstarstarstarstar
 
Cena 55,99 zł

Dodatkowe -10% z kodem KOD10

Zestaw Essence NAC z ekonomicznym opakowaniem- znakomity preparat oparty w 100% o acetylowaną formę l-cysteiny mającej wpływ na szybkość...

Kwas hialuronowy w 90 tabletkach

starstarstarstarstar
 
Cena 59,99 zł

Dodatkowe -10% z kodem KOD10

Essence Hyaluronic Acid+ - wysokiej klasy preparat, którego formuła powstała w oparciu o znane i cenione substancje aktywne. Regularne jego...

shopping_cart 0