Rabat 10%  KOD: KOD10

MACA Ekstrakt z korzenia na zachowanie sprawości seksualnej w 90 kapsułkach

  • Obecnie brak na stanie
24,99 zł
90 porcji / 90kaps.
1 porcja / 0,28 zł

Chociaż maca jest ekstraktem roślinnym, jest jednym z najczęściej cytowanych w Internecie „naturalnych sposobów” na poprawę popędu seksualnego. Hipoteza, że ​​maca może być wsparciem w poprawie funkcji seksualnych, jest poparta kilkoma dowodam

ESS MACA *2 90C
Ilość

MACA Ekstrakt z korzenia na zachowanie sprawości seksualnej w 90 kapsułkach

za 24,99 zł

Obecnie brak na stanie

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zamów za min. 199 zł - wysyłka gratis

 

Wysyłka w ciągu 24h

 

Zasady zwrotu

Opis

  • WYSOKIEJ JAKOŚCI JEDNOSKŁADNIKOWY PRODUKT Z EKSTRAKTEM ROŚLINNYM
  • KAŻDA PORCJA TO AŻ 500 MG EKSTRAKTU Z KORZENIA MACA
  • LEPIDIUM MEYENII WSPOMAGA SPRAWNOŚĆ FIZYCZNĄ I UMYSŁOWĄ
  • MACA OKREŚLANA JEST JAKO AFRODYZJAK 
  • TO ROŚLINA, KTÓRA MA KORZYSTNY WPŁYW NA PŁODNOŚĆ
  • MACA POMAGA W ZACHOWANIU NATURALNEJ AKTYWNOŚCI SEKSUALNEJ I ENERGII

Essence MACA 500 mg. Suplement diety w postaci kapsułek zawierający ekstrakt z korzenia maca (Lepidium meyenii). 

 

Lepidium meyenii jest niewielką rośliną, której część naziemna, jak i podziemna są jadalne. Warto to podkreślić, ponieważ rdzenni mieszkańcy Peru znają ją od setek lat. Traktowana jest zarówno jako pożywienie, jak i wartościowy dodatek wykorzystywany ze względu na cenne właściwości.  

 

Maca – co to za roślina?

Maca, czyli właśnie Lepidium meyenii to korzeń pochodzący z regionu andyjskiego, uprawiany od co najmniej 2000 lat. Maca jest bogata w błonnik, dużą liczbę niezbędnych aminokwasów, kwasów tłuszczowych i innych składników odżywczych, w tym witaminy C, miedzi, żelaza i wapnia. Oprócz tych niezbędnych składników odżywczych korzeń ten zawiera związki bioaktywne odpowiedzialne za korzystne działanie na organizm człowieka, co spowodowało znaczny wzrost jego spożycia w ciągu ostatnich 20 lat na całym świecie (1).

 

Maca ma ogromne znaczenie dla rdzennej ludności Peru

Maca jest ważnym elementem diety rdzennej ludności Peru, stosowanym zarówno jako pożywienie, jak i lekarstwo. Tradycyjnie maca jest stosowana m. in. jako środek wzmacniający w celu przezwyciężenia stresu i zmęczenia, czy jako środek wzmacniający płodność u ludzi i bydła. Ciekawostką jest, że Andyjczycy spożywają dziennie ponad 100 g macy, a gotowane korzenie używane są w dżemach, koktajlach alkoholowych, czy lokalnych daniach, np. empanadach (2).

 

Maca a sprawność seksualna. Czy to działa?

A czy wielowiekowa tradycja może się mylić? Maca była używana od wieków w Andach w celu zwiększenia płodności u ludzi i zwierząt. Istnieją dane naukowe, które donoszą, że produkty z korzenia maca poprawiają funkcje seksualne w zdrowych populacjach. Chociaż maca jest ekstraktem roślinnym, jest jednym z najczęściej cytowanych w Internecie „naturalnych sposobów” na poprawę popędu seksualnego. Hipoteza, że ​​maca może być wsparciem w poprawie funkcji seksualnych, jest poparta kilkoma dowodami, a prawdopodobnie jest to spowodowane obecnością w mace fitosteroli lub fitoestrogenów (3).

 

Właściwości Lepidium meyenii

Maca to roślina o niezwykle wartościowych właściwościach. Lepidium meyenii wspomaga sprawność fizyczną i umysłową oraz pomaga w utrzymaniu optymalnej wytrzymałości, uczuć i witalności. Maca określana jest jako afrodyzjak, stymuluje pożądanie seksualne i ma korzystny wpływ na płodność. Pomaga w zachowaniu naturalnej aktywności seksualnej i energii (4).

 

 

 

 

Literatura:

da Silva Leitão Peres N., Cabrera Parra Bortoluzzi L., Medeiros Marques L. L., Formigoni M., Fuchs R. H. B., Droval A. A., Reitz Cardoso F. A., Medicinal effects of Peruvian maca (Lepidium meyenii): a review. Food & Function Journal, 2020, Jan 29;11(1):83-92.

Beharry S., Heinrich M., Is the hype around the reproductive health claims of maca (Lepidium meyenii Walp.) justified? Journal of Ethnopharmacology, 2018, Jan 30;211:126-170.

Shin B. C., Lee M. S., Yang E. J., Lim HS, Ernst E. Maca (L. meyenii) for improving sexual function: a systematic review. BMC Complementary and Alternative Medicine, 2010, Aug 6;10:44.

Lista PENDING opublikowana na podstawie Rozporządzenia Komisji (UE) NR 432/2012 z dnia 16 maja 2012 r. ustanawiającego wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci.

Skład

MACA Ekstrakt z korzenia na zachowanie sprawości seksualnej w 90 kapsułkach

Porcja: 1 kaps.
Ilość porcji w opakowaniu: 90
Opakowanie: 90 kaps.
Masa netto: 57.60 g
Wartość odżywcza / Informacja żywieniowa
  na 1 kaps. % RWS*
Ekstrakt z korzenia Maca 500 mg -
Składniki: ekstrakt z korzenia maca (Lepidium meyeni) (78 %), otoczka kapsułki (żelatyna)B / (substancja glazurująca - hydroksypropylometyloceluloza)C / (żelatyna, barwniki - dwutlenek tytanu, tlenki i wodorotlenki żelaza, błękit patentowy V)D, substancja przeciwzbrylająca (sole magnezowe kwasów tłuszczowych). B,C,DPatrz symbol za numerem partii produkcyjnej. Może zawierać niezamierzoną obecność pochodnych mleka, soi, zbóż zawierających gluten, jaj, orzechów ziemnych i innych orzechów.

Opinie

Zaopiniuj jako pierwsza osoba!

Polecane produkty

Wszystkie produkty
shopping_cart 0